Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

594 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, asnjehere kaq shume pike pas 2011. Spalletti mund te kaloj kuoten 70, per Champions…

Inter, asnjehere kaq shume pike pas 2011. Spalletti mund te kaloj kuoten 70, per Champions…
Bujar Berishaj

Inter eshte gati per fluturimin ne Champions.

Mungojne 4 ndeshje dhe zikaterit me fitoren ndaj Chievos jane akoma -1 pike ndaj Romes dhe Lazios ne gare te plote per objektivin sezonal.

Sido qe te shkoj, nuk mund te flitet per falemindetin nese eshte e vertete se qe prej sezonit post-Triplete zikalterit nuk kishin kaq shume pike (66) pas 34 ndeshjesh dhe qe, gjithmone nga ai vit, skuadra nuk kalonte kuoten e 70 pikeve.

70 pike qe kete sezon me shume mundesi do te arrihet me Luciano Spallettin qe ka arritu te kthej Interin ne nje lartesi qe pak a shume nuk shihej prej vitesh dhe per kete duhet t’i shkojne meritat.

Me fitoren e djeshme kunder Chievos, ka ardhur edhe matematikisht kualifikimi per Europa League dhe siguria qe Interi do e mbyll para Milanit kete kampionat.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.