Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

337 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport – Icardi-Perisic, superdyshja e golave: ja numrat e tyre

Tuttosport – Icardi-Perisic, superdyshja e golave: ja numrat e tyre
Bujar Berishaj

Superdyshja e golave ka shenuar edhe dje ne Bentegodi per t’i dhene fitoren Interit.

Mauro Icardi dhe Ivan Perisic, dhe nese jo ata kush tjeter?

Tani jane shtate ndeshjet ku te dy sulmuesit e Interit kane shenuar duke bere zikalterit te fitojne (kunder Fiorentina, SPAL, Chievo – ne Meazza dhe Bentegodi -, Sampdoria, Verona dhe Cagliari) per nje total te 21 pikeve.

Dje pastaj ka qene edhe nje dite e vecante, sic ju kemi shkruar tashme per rekordin e Mauritos. Por jo vetem, kroati ka barazuar shifren e golave qe vitin e kaluar kishte shenuar ne kampionat, saktesisht 11 gola.

Kete e thote Tuttosport ne artikullin e saj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.