Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

371 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan-Inter, dyshime nga Spalletti: Borja Valero favorit? Rafinha dhe Candreva…

Milan-Inter, dyshime nga Spalletti: Borja Valero favorit? Rafinha dhe Candreva…
Inter Club Staff

Cdo dite qe kalon, me sa duket Spalletti po bindet akoma me shume per formacionin qe do te hedhe nga minuta e pare ne derby.

Pasi mundi Beneventon, Interit do i duhet te perballet me Milanin e Gattusos qe dje u kualifikua ndaj Lazios ne Kupen e Italise. Sipas asaj qe shkruan Premium Sport, Spalletti po pergatit deri ne detajet me te vogla ndeshjen ndaj kuqezinjve. Kjo jave qe po mbyllet ka qene shume intensive per lojtaret zikalter nga ana e pergatitjes taktike por edhe fizike sepse do te jete nje ndeshje teper e rendesishme per kampionatin e Interit.

Spalletti po reflekton akoma per formacionin me te mire te mundshem qe do te hedhe nga minuta e pare ne derby. I vetmi dyshim duket se eshte se kush do te luaje nga fillimi ne rolin e trekuartistit pas shpines se Icardit. Borja Valero po ndjek nje program pune te personalizuar, por duket ne avantazh ndaj Rafinha dhe Candreva. Italiani duhet te jete titullar, por ne krahun e djathte. (Premium Sport)

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.