Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

404 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, per Kwadwo Asamoah eshte ceshtje oresh! Po pritet vetem qe…

Gazzetta – Inter, per Kwadwo Asamoah eshte ceshtje oresh! Po pritet vetem qe…
Inter Club Staff

Si dy ministra teper te mire pa portofol, Walter Sabatini dhe Piero Ausilio kane filluar qe te ndertojne Interin e te ardhmes ne menyre konkrete, duke afruar prane klubit zikalter lojtare me kosto zero. 

Behet fjale per hollandezin e Lazios, Stefan de Vrij dhe ganezin e Juventusit, Kwadwo Asamoah.

Ndersa sigurimi per sezonin e ardhshem te Lautaro Mabrtinez  i kushtoi Interit rreth 25 milione euro por e beri klubin zikalter te evitonte konkurencen duke siguruar e para sherbimet e talentit me te madh te momentit ne futbollin argjentinas.

Nese llogarisim koston e Martinez, Asamoah dhe De Vrij, Interi do te shpenzoje per te tre ne total 25 milione euro, ku e gjitha kjo shume eshte shpenzuar me argjentinasin e vogel.

Eshte nje cmim teper i ulet nese hedhim syte nga tregu i merkatos qe eshte totalisht jashte kontrollit.

Duke qene se klubi zikalter per momentin . duhet te levizi ne merkato duke u autofinancuar, keshtu Ausilio dhe Sabatini kane bere punen e tyre duke siguruar dy lojtare shume te mire, te afirmuar ne Serie A dhe qe i bejne pune Spallettit me kosto 0.

Per sa i perket ganezit – tregon Gazzetta dello Sport – ende nuk ka firmosur me Interin, por do e beje per ceshtje oresh. Po pritet qe te zgjidhen disa probleme burokratike me dokumentacionin. Ai duket se ka pranuar projektin e Spallettit per sezonin e ardhshem sepse tashme ka refuzuar te gjitha ofertat e Juves.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.