Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

733 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Verona, ja formacioni i mundshem: Rafinha dhe Brozovic…

Inter-Verona, ja formacioni i mundshem: Rafinha dhe Brozovic…
Inter Club Staff

Vijne te rejat e fundit per sa i perket zgjedhjeve te Spallettit ne prag te ndeshjes Inter-Verona.

Per Interin, vrapimi final drejt Champions kalon mbi te gjitha nga ndeshja e programuar per te shtunen ne San Siro kunder Verones.

Menjehere pas kesaj ndeshje, skuadra e Spallettit do te jete e angazhuar ne tre ndeshje shume te veshtira ne Serie A: derby me Milanin, Torino dhe Atalanta.

Te treja keto ndeshje do te luhen ne transferte per djemte e Spallettit.

Prandaj kjo ndeshje ndaj Verones behet fondamentale.

Per sa i perket zgjedhjeve te formacionit, tranjeri zikalter ka tendencen qe te propozoje perseri te njejtin formacion si ndaj Napolit dhe Sampdorias.

Ky eshte formacioni i mundshem sipas Sky Sport:

Portier: Handanovic.

Ne mbrojtje: Miranda dhe Skriniar ne qender me Cancelo dhe D’Ambrossio ne krah.

Ne mesfushe: Pritet qe te konfirmohet treshja Gagliardini, Brozovic dhe Rafinha.

Ne sulme: Icardi dhe ne krahet zikalter Candreva me kroatin Perisic.

Kjo eshte nje foto e formacionit nga Sky Sport:

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.