Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

309 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Branca dhe Ausilio do te qendojne deri ne fund te qershorit, me pas…

Corriere – Branca dhe Ausilio do te qendojne deri ne fund te qershorit, me pas…
Ardis
  • On 24/10/2013, 13:54

Ardhja e Erick Thohir ne boten e Interit do te sjelle ne menyre te paevitueshme nje revolucion edhe ne planin e drejtuesve, edhe pse shume veshtire qe kjo te ndodhe perpara perfundimit te sezonit: “nese ata nuk ndryshojne marreveshjet e arritura – shkruan Corriere dello Sport – Moratti do te qendroje president dhe do te kete kompetenca ne pjesen sportive. Ne zyrat e rruges Vittorio Emanuele te pakten deri ne fundjave po punojne, analizojne ne detaje kostot dhe te ardhurat e shoqerise, shume njerez te ‘Rrethit te Brendshem’ (Inner Circle) dhe shume indoneziane (me ne krye Thomas Shreve), por nuk do te prekin menaxhimin tekniko-sportiv. Ne janar ne fakt operacionet ne hyrje do te mbyllen nga drejtori teknik Branca dhe drejtori sportiv Ausilio, qe ne dy vitet e fundit kishin avantazhin e madh qe blene lojtare per te ardhmen (Alvarez, Kovacic, Juan Jesus, Icardi, Belfodil…) dhe te ulnin shpenzimet ne menyre te dukshme qe tashme eshte 80 milione € bruto (duke konsideruar vetem lojtaret ne ekip). Veren e ardhshme indonezianet mund te vendosin qe te mos ti konfirmojne te dy njerezit e merkatos”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.