Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

881 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA – Prekja me dore e Andreollit: ja cfare duhet te bente arbitri. Goli i Perisic…

MOVIOLA – Prekja me dore e Andreollit: ja cfare duhet te bente arbitri. Goli i Perisic…
Inter Club Staff

Pavarsisht nje rezultati te thelle, La Gazzetta dello Sport ka shkruar sot per disa episode te ndryshme te Inter-Cagliari qe kane qene te dyshimta. 

Ja cfare shkruan ne faqet e saj e perditshmja italiane:

“Ne pjesen e pare Pasqua i fal nje karton te verdhe Andreollit qe i fut nje shqelm direkt e ne kembe Icardit.”

“Nderkohe, Karamoh shenon nje gol ne pozicion jashte loje: i sakte vendimi i arbitrave.”

Image result for Karamoh inter cagliari

“Gjithashtu edhe kartonat e verdhe te nxjerre nga ai gjate ndeshjes ishin te sakte.”

“I vetmi dyshim i madh i ndeshjes eshte tek rasti i penalltise qe  nuk ju dha Interit nga Pasqua dhe stafi i tij qe ngre pikepyetje te medha.”

“Gjuajtja e Candreves gjen krahun e hapur te Andreollit qe duket se e ka shume te hapur ne krahasim me trupin.”

“Arbitri shkon dhe shikon VAR dhe me ndihmen e teknologjise vendos se prekja e topit me dore ishte nje levizje e natyrshme e trupit dhe nuk mund te ishte e ndeshkueshme: vendos qe topi te rinise nga goditja e kendit dhe jo nga pika e bardhe e penalltise.”

“Nderkohe, i rregullt goli i katert zikalter qe u shenua nga Perisic: Icardi eshte ne pozicion jashte loje, por Skriniar, qe mund ti jepte veshtiresi Cragnios ne shikimin e topit, jo.”

Kjo ka qene moviola e Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.