Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 27, 2020

Scroll to top

Top

1,153 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter dhe Napoli vezhgojne Abdennour, por jo vetem…

Inter dhe Napoli vezhgojne Abdennour, por jo vetem…
Bujar Berishaj

Inter dhe Napoli ne ndjekje te shpenzimeve… ne Stadium. Spektatore interesant, ne ndeshjen me Juventus-Monaco ne uleset e Juventus Stadium, ne fakt ishin prezente vezhgues te Inter dhe Napoli.

Nen vezhgim talentet e Monacos, te shumte. Martial dhe Kondogbia mbi te gjithe, te ndjekur prej kohesh nga shoqeria e De Laurentiis. Ashtu si nga klubi zikalter, qe ka vezhgar edhe mbrojtesin e krahu Kurzawa.

Mbi te gjithe, ai qe ka impresionuar me se shumti ka qene mbrojtesi Abdennour, tunizian i klasit ’89: eshte ai emri i theksuar nga vezhguesit – sidomos nga ata te Napolit – ne kete mbremje europiane dhe kush e di nese ne te ardhmen nje nga dy klubet do te provoj. Do te zinte nje vend te ekstrakomunitarit, por nese luan sikur kunder Juventus rrezikimi mund te vlej. Napoli dhe Inter ne vezhgim, talentet e Monacos ne liste.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.