Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,780 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, dreke mes Thohir dhe Moratti ne Milano: te rejat

Inter, dreke mes Thohir dhe Moratti ne Milano: te rejat
Bujar Berishaj

Pas barazimit ne derby te dielen, Inter deshiron te mbyll sezonin ne menyren me te mire te mundshme, duke provuar deri ne fund per nje vend ne Europe.

Ne frontin e shoqerise sot ka pasur nje dreke mes Thohir dhe Morati ne qender te Milanos; te dy duhet te kene folur per te ardhmen e klubit, duke konfirmuar besimin ne Mancinin – qe gezon, respektin e te dyve, duke u konsideruar njeriu i duhur per te udheheqeur skuadren edhe ne sezonin e ardhshem.

Trajneri, ne ditet e kaluara, ka qene i siguruar me ane te telefonit dhe sot ka pasur edhe nje takim, ku i eshte perseritur besimi edhe per vitin e ardhshem. Njehere eshte bere nje permbledhje per grupin dy dite pas ndeshjes me Milan, pastaj Thohir e Moratti duhet te kene folur edhe per ngjarjet jashte fushes; Moratti ka perseritur qe nuk ka asnje synim qe te marr perseri shoqerine; presidenti aktual ka konfirmuar qe nuk kerkon partner te rinj ose investitor tjere. Ne pritje te 7 ndeshjeve te fundit ne Serie A, Inter shikon ne te ardhmen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.