Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

523 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti per Zanettin: “Levizjet e tij te japin kuraje”

Moratti per Zanettin: “Levizjet e tij te japin kuraje”
Ardis
  • On 16/05/2014, 11:45

Massimo Moratti, ne pritje te Inter Legends te episodit mbi Zanettin ka komentuar menyren e lojes se argjentinasit. Ja dhe komenti i tij: “Me kujtohen shume ndeshje, levizjet e tij qe ne fushe te jepnin kuraje dhe force per te fituar”.

MORATTI: “PUPI ESHTE I PERULUR. KUR E PASHE ATE E DIJA…”
Gjate Inter Legends, episod i dedikuar Javier Zanettit, Massimo Moratti, president dhe “babai futbollistik” i argjentinasit, qe flet per momentin kur shikon per here te pare Zanettin“Me dergojne nje kasete per te pare ndeshjen dhe shikoj kete terzino gjigand. Ishte e cuditshme si rol per blerjen e pare, por nuk me interesonte. Informohem per te dhe e bleme”. Gjithmone presidenti i nderit zikalter, me pas, flet per Zanettin si njeri: “Ka nje perulesi te madhe, perballe jetes. E di shume sesa e veshtire eshte dhe e di se sa eshte e nevojshme per te bere per te pasur sukses. Keto dhunti e kane ndihmuar ne sukseset e tij”.

MORATTI KUJTON SIENA-N: “NDESHJE E PERHUMBUR, ME PAS ZANETTI E VENDOS MILITON NE POZICIONIN PER TE SHENUAR. ISHTE DECIZIV”
Kujtimet e Massimo Morattit per Javier Zanettin nuk ndalojne vetem me ardhjen e argjentinasit ne Milano, por vazhdojne me ate fitore ne Siena qe fitojne skudeton me 2010: Zanetti ishte i rendesishem ne aksionin e golit te Militos sepse e vendos Diegon ne nje pozicion te tille ne gjendje per te shenuar. Ishte nje ndeshje e perhumbur, por Capitano i jep topin Militos qe shume i zoti arrin te shenoje golin”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.