Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 7, 2019

Scroll to top

Top

2,750 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Juventus dhe Liverpool: te gjithe ne rradhe per Xherdan Shaqiri, te rejat e fundit…

Inter, Juventus dhe Liverpool: te gjithe ne rradhe per Xherdan Shaqiri, te rejat e fundit…
Bujar Berishaj

Te gjithe ne rradhe, per Xherdan Shaqirin. Fantazisti ne dalje nga Bayern po ngacmon fantazine e shume klubeve europiane, edhe ne Itali.

Inter eshte skuadra me e afert me kerkesat e Bayern ne krahasim me ekipet tjera, sepse eshte nje nga klubet e pakta qe garanton obligimin e blerjes pas huazimit. Por mungon akoma marreveshja me lojtarin: jane ne valle 300 mije euro. Milano dhe Torino, nuk jane larg. Sa i perket Shaqirit shtyn edhe Juventus qe ka takuar shoqeruesit e lojtarit pak me pare: akord me lojtarin, por jo edhe me klubin gjerman. Bardhezinjte jane ndaluar tek nje huazim me te drejte blerje.

Vemendje pistes angleze, qe con drejt Anfield. Liverpool ka ofruar 14 milione per ta blere menjehere lojtarin por nuk ka folur akoma me agjentin dhe vet lojtarin. Lajme te reja qe vijne ne fillimin e javes. Te gjithe per nje: Shaqiri. Shaqiri jo per te gjithe. Konkurrenca eshte e larte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.