Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,465 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndalet merkato per mesfushen. De Boer vlereson lojtaret ne dispozicion, pastaj…

Inter, ndalet merkato per mesfushen. De Boer vlereson lojtaret ne dispozicion, pastaj…
Bujar Berishaj

Trajneri i ri eshte prezentuar, sezoni i Interit fillon pas lamtumires se Roberto Mancinit me Frank De Boer qe sot ka filluar te punoj me skuadren e re.

Pikerisht per kete motiv, ne 4-5 ditet e ardhshme nuk do te kete levizje te rendesishme sa i perket merkatos. Interi, qe mbetet ne kerkim te nje mesfushori, nuk do te leviz per te mbyllur asnje tratative per emrat e lidhur me zikalterit ne oret e fundit (nje mbi te gjithe, ai i Luiz Gustavo).

Motivi i ketij vendimi eshte i lidhur pikerisht me ndryshimin ne pankine. Ne kete menyre De Boer do te kete kohe per te njohur me mire lojtaret qe ka ne dispozicion, per te vleresuar ne menyren me te mire cfare vendimesh te merren. Pasi te behen reflektimet e duhura, zikalterit mund te mbyllin per nje mesfushor.

Emrat jane ata te Luiz Gustavo, lojtar qe me shume luan para mbrojtjes ose Joao Mario qe eshte me shume nje mezzala. Dite te rendesishme pune per fushen dhe merkaton, me De Boer qe vlereson ate qe do te jete Interi i tij ne sezonin qe eshte shume afer te filloj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.