Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

373 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Numra alla Maicon per Cancelon: admironi duke pare shifrat anesorin portugez! Blerja e tij…

Gazzetta – Numra alla Maicon per Cancelon: admironi duke pare shifrat anesorin portugez! Blerja e tij…
Inter Club Staff

Anesori portugez po tregohet gjithmone e me shume fondamental per skuaderen e Spallettit.

Nje rritje me te vertete e madhe, pasi ka qene per shume kohe nje objekt misterioz ne skuadren e Interit.

Joao Cancelo tashme eshte bere zot i krahut te djathte te mbrojtjes zikalter.

Nje faktor i rendesishem i te gjithe zhvillimit te lojes se skuadres se Luciano Spallettit.

Kualitete teknike, shpejtesi dhe force fizike, e keshtu tifozet zikalter menjehere kane filluar ta krahasojne me nje paraardhes si puna e Maicon.

La Gazzetta dello Sport nenvizon numrat e jashtezakonshem te portugezit:

Ne 8 ndeshjet e fundit kane ardhur 2 assist.

2,25 raste te krijuara per ndeshje.

5,63 krosime.

2,13 driblime te sakta per ndeshje.

54,1 pasime te sakta ne 30 metrat e fundit.

20,9 vertikalizime per ndeshje.

Keto jane numra te cmendur per nje mbrojtes krahu.

Blerja e tij nga Valencia, e fiksuar ne shifrat e 35 milione eurove, duhet te behet realitet me force dhe nje prioritet per drejtuesit e Interit.

Edhe vete Cancelo e ka pranuar qe deshiron te qendroje ne Milano pas dyshimeve ne dimer.

Kualifikimi ne Champions mund te behet nje fakt fondamental per ta mbajtur ne skuader.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.