Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

917 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Formacioni i Javes se 29 ne Serie A: tre Interista nder me te miret!

Formacioni i Javes se 29 ne Serie A: tre Interista nder me te miret!
Inter Club Staff

Me perfundimin e Javes se 29 te Serie A, website i njohur i futbollit, WhoScored.com ka publikuar edhe formacionin me te mire te javes ne Itali ku bejne pjese edhe tre nga shume protagonistet e fitores se Interit ndaj Sampdorias.

Dje zikalterit shkaterruan ne fushen e tyre ekipin e Samp me rezultatin tenistik 0-5.

Lojtaret e perfshire ne formacionin e javes jane: Joao Cancelo me noten 8.8, Ivan Perisic me noten 8.3 dhe Mauro Icardi me noten 9,9.

Formacioni i javes ne Itali perbehet nga:

Portier: Alisson (Roma)

Mbrojtes: Joao Cancelo (Inter), Albiol (Napoli), Jesus (Roma), Kolarov (Roma)

Mesfushore: Suso (Milan), Gomez (Atalanta), Ilicic (Atalanta)

Sulmues: Perisic (Inter), Petagna (Atalanta) dhe Mauro Icardi (Inter)

Kjo eshte nje foto ilustruese e formacionit te javes nga WhoScored:

Image may contain: text

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.