Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,679 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-UEFA, sapo mbaroi takimi ne Nyon: Zgjati dy ore e gjysem. Ne fund Thohir dhe Platini…

Inter-UEFA, sapo mbaroi takimi ne Nyon: Zgjati dy ore e gjysem. Ne fund Thohir dhe Platini…
Inter Club Staff

Ka perfunduar pas pothuajse dy ore e gjysem takimi ne Nyon ndermjet presidentit te Interit Erick Thohir, i cili i eshte pergjigjur auditit te komisionit disiplinor te UEFA-s, sebashku me CEO e Interit, Bolingbroke, me CFO Williamson dhe me Drejtuesin gjeneral Fassonen.

Ne bisedimet ndermjet zikalterve dhe drejtuesve me te larte te UEFA-s, u shpjegua biznes-plani financiar pese-vjecar i Interit qe pretendohet se do ta coje Interin ne kohen me te shkurter te mundeshme brenda limiteve te Fair Play Financiar.

Ne fund te takimit ka pasur edhe nje takim ndermjet Presidentit te UEFA-s, Michel Platini dhe delegacionit zikalter. Dhe pas ketij takimi, edhe sekretari gjeneral i UEFA-s, Gianni Infantino ka takuar presidentin dhe drejtuesit e Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.