Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,756 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Interi nen hetim nga UEFA per shkelje te FairPlayFinanciar. Zikalterit sebashku…

ZYRTARE – Interi nen hetim nga UEFA per shkelje te FairPlayFinanciar. Zikalterit sebashku…
Inter Club Staff

Uefa ka hapur nje hetim te hollesishem per nje shkelje te mundeshme te Fair Play Financiar per shtate klube Euripiane: AS Monaco FC, AS Roma, Beşiktaş JK, FC Internazionale Milano, FC Krasnodar, Liverpool FC e Sporting Lisbona.

Nderkohe per pese klube qe marin pjese kete sezon ne kupat Europiane UEFA ka dhene denim mos marjen e bonuseve nga Organi Futbollistik Europian. Klubet jane keto: Bursaspor, CFR 1907 Cluj, FC Astra Giurgiu, FK Budućnost Podgorica e FK Ekranas. Per ta, ky denim u dha per shkak te borxheve ndaj klubeve te tjera dhe autoriteteve.

Hetimi per shtate klubet eshte hapur sepse humbjet ne bilanc per periudhen 2012-2013 eshte superior nga ai qe lejohet nge organi qe kontrollon futbollin kontinental. Klubet tashme duhet te japin informacione per organin e kontrollit gjate muajve tetor dhe nentor. Gjate kesaj periudhe do te kete edhe komunikime te tjera nga Uefa dhe ndoshta edhe denime bashke me to.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags