Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

FPF

Corriere dello Sport – Plusvalencat ok dhe lojtaret big qendrojne: Inter, nje kryeveper! Vitin tjeter…

30/06/2018, 12:58 |

Plusvalencat jane kompletuar dhe 45 milionet per te kenaqur UEFA-ne jane arritur.

Gardini, Ausilio dhe krahu i tij i djathte Baccin, kane qene autore te nje kryevepre te vertete duke arritur plusvalencat pa prekur lojtaret e rendesishem.

Po flasim … Read More

Plusvalencat dhe lista UEFA, Ausilio e Gardini ne takim me Zhang: largohen Eder e Candreva?

16/06/2018, 13:06 |

Dje ne Milano ka pasur nje takim me protagonist edhe Steven Zhang, Piero Ausilio dhe Giovanni Gardini.

Eshte folur per plusvalencat qe duhen bere brenda 30 qershorit dhe per limitimet e listes se Champions pas vendimeve te UEFA sa i … Read More

“UEFA nuk denon Parisin? Po tallen me neve! FPF eshte dicka e vdekur, do te denoncojme…”

15/06/2018, 17:05 |

Javier Tebas, numri nje i futbollit spanjal ka sulmuar rende UEFA-ne per menyren e perdorimit te FPF.

Dhe kjo per shkak te vendimeve te marra (ose me mire te themi qe nuk jane marre) sa i perket sjelljes se PSG.

Read More

CF – Inter, mes merkatos e Champions League: ja si funksionon lista e reduktuar

14/06/2018, 20:18 |

Sic eshte mesuar dje pas vendimit te UEFA-se sa i perket Fair Play Financiar, Interi duhet te prezentoj nje liste te reduktuar per sezonin e ardhshem ne Champions League.

Keshtu klubi zikalter duhet te kujdesshem dhe te mbaj ne ekuiliber … Read More

FPF, Interi e kaloi provimin per bilancin, por ja pse UEFA e mbajti ne fuqi settlement!

13/06/2018, 19:07 |

Disa minuta me pare ka ardhur lajmi nga UEFA qe Interi nuk i ka kaluar plotesisht paletat e vendosura nga organi me i larte i futbollit ne Europe per FPF.

Keshtu klubi zikalter do te jete ne settlement agreement deri … Read More

L’Equipe – FPF, per shkak te PSG, e peson edhe Interi!

13/06/2018, 11:45 |

Eshte nje nga ato rastet tipike ku per shkak te njeres skuader, e peson edhe tjetra. 

Gjithcka ka te beje me Fair Play Financiar dhe verdiktin qe organizmi me i larte futbollistik europian do te jape per skuadrat Europiane qe … Read More

Antonello: “Icardi? Asgje per t’u shqetesuar. Plusvalencat? Do t’ia dalim. Ne merkato do te…”

12/06/2018, 20:46 |

Ne kuader te prezentimit te librit te Marco Bellinnazzo ka qene i pranishem edhe administratori i deleguar i Interit, Alessandro Antonello.

Ai eshte ndalur per te folur per gazetaret e pranishem duke prekur tema te ndryshme. Keto jane fjalet e … Read More

Corriere – FPF, Uefa takim urgjent me Milan dhe Inter! Por Milani rrezikon me shume se Interi sepse…

13/04/2018, 16:35 |

Nuk ka paqe per skuadrat milaneze per sa i perket problemeve me Uefan.

Nuk mjaftojne problemet me investimet ne Kine (te dyja skuadrat kane pronere kineze) por Interi dhe Milani duhet te perballen edhe me rregullat e ashpra te … Read More

Milan dhe Inter, teper te brishta: ja pse ne kete derby nuk mund te gabohet!

02/03/2018, 18:03 |

Milan-Inter, ne program te dielen ne darke, eshte nje takim shume deciziv per luften per nje vend ne Champions League.

Tre piket qe jane ne loje mund te thone shume, e mbi te gjitha, nese flasim nga ana ekonomike, jane … Read More

Gazzetta – Inter, jane 37,5 milione euro fitimet nga shitjet diten e djeshme: pothuajse te gjithe me plusvalence!

01/07/2017, 11:52 |

Objektiv i arritur totalisht: Interi ka arritur keshtu qe te kape 30 milionet e plusvalences se nevojshme per te respektuar marreveshjen me Uefan per sa i perket Fair Play Fianciar.

Me gjashte shitjet e djeshme, klubi … Read More

Gazzetta – Ideja e Interit: Banega dhe Jovetic tek Sevilla qe te mos nxitohet per Perisic.

22/06/2017, 11:20 |

Me situaten e Perisic gjithmone e me te bllokuar, Interi eshte gati qe te fitoje para ne prag te mbylljes se bilancit me shitjen e Banega dhe Jovetic.

La Gazzetta dello Sport sjell te rejat me … Read More

FPF, ja sanksionet qe rrezikon Interi ne rast se deshton deri ne 30 qershor: rrezik i madh bllokimi total i merkatos!

22/06/2017, 10:30 |

Te sistemohen problemet qe kane te bejne me Fair Play Financiar dhe te zgjidhen nje here e pergjithmone duart e Suning qe nuk pret gje tjeter vecese te ndertoje nje Inter te madh. Zikalterit po jetojne dite te … Read More

Fair Play Financiar: Inter, mungon pengesa e fundit me pas gjithcka do te mbaroje!

15/06/2017, 9:43 |

Klubet italiane e ne vecanti Interi po i bejne mire detyrat e parashikuara nga CFCB (sigel qe tregon organin e kontrollit financiar per klubet e Uefas).

Zikalterit, ne fakt, kane ende dy jave kohe per te … Read More

Inter: ne qershor nuk do te kete me Fair Play Financiar. Projekti i Suning parashikon…

28/12/2016, 10:39 |

Tashme kjo gje thuhet nga te gjithe: ajo qe do te hapet per pak dite do te jete ne fakt merkato e fundit me duart e lidhura.

Sapo te arrihet ne qershor nje humbje zero nga … Read More