Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,954 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi i se ardhmes: Sigurohet super talenti Capello, mundet ne duel Juventusi dhe Milani…

Interi i se ardhmes: Sigurohet super talenti Capello, mundet ne duel Juventusi dhe Milani…
Inter Club Staff

“Nga Bologna eshte blere Alessandro Capello”.

Kete gje lajmeron Gazzetta dello Sport ne faqet e saj. Ai eshte i klasit 1995, sulmues mjaft potent, pjesar i Kombetares U18, dhe ka debutuar tashme ne ekipin e madh me Bolognen ne Kupen e Italise ndaj Livornos. Ai konsiderohet si nje nga lojtaret me prespektive me te madhe ne panoramen e futbollit Italian. Capello i eshte rrembyer Juventusit, Milanit, Chelseas dhe Genoas, te cilat ishin pretendente per ta mare ate!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.