Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,301 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ja plani i Thohir per San Siron: unaza e trete…

Ja plani i Thohir per San Siron: unaza e trete…
Bujar Berishaj

Edhe Tuttosport sot ne edicionin e saj ndalet ne projektin e Erick Thohir lidhur me San Siron ne fokusin etakimit te djeshem me kryetarin e komunes se Milanos, Giuliano Pisapia.

“Thohir synon te transformoj te gjithe zonen e San Siros ne nje qytet te vogel zikalter: kapaciteti i stadiumit do te jete 55-56 mije spektator, unaza e trete e Meazzas e ndare ndermjet sektorit te mysafireve, dyqaneve dhe restoranteve. Nderkohe eshte edhe ideja qe te investohet ne zonen e Trottos: Pershembull nje ambjent ku skuadra te flere nje dite perpara ndeshjes dhe nje fushe ku te stervitet diten e saj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.