Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

san-siro

Inter dhe Milan, shume shpejt nje takim: ja per cfare do te bisedohet! Tani me Elliott ata…

11/07/2018, 23:42 |

Milani ka lene prapa periudhen e pronareve kinez dhe tani eshte zyrtarisht ne duart e fondit Elliott.

Sic raportohet nga Sport Mediaset, fondi amerikan qe eshte ne pronesine e Paul Singer ka caktuar disa tema kryesore per t’u trajtuar ne … Read More

Kryebashkiaku i Milanos: “Pa ofendim, por Interi ka pronare me solide se Milan. Ja pse e them kete…”

31/05/2018, 23:42 |

“Pa ofendime, por shihet edhe te faktet, Interi ka nje pronesi me solide kurse Milani eshte ne nje situate objektivisht me te veshtire”.

Keto jane fjalet e kryebashkiakut te Milano, Giuseppe Sala, kur ka folur rreth pronareve kinez te skuadrave … Read More

Repubblica – Inter, ne San Siro eshte rikthyer ‘Bepi tromba’: ja kush eshte Giuseppe Ricciardi

19/04/2018, 17:36 |

Sot do ju tregojme nje histori teper te bukur per rikthimin e nje njeriu teper te vecante ne Meazza pas shume vitesh. 

Per kete gje ka shkruar e perditshmja italiane ‘La Repubblica’ dhe ka te beje me nje njeri dhe … Read More

Inspirues, vrapime dhe fantazi: Inter, ja Karamoh. Dhe tifozet e duan per fluturimin ne Champions…

19/04/2018, 12:49 |

Ne 4-0 kunder Cagliarit, Spalletti i ka besuar edhe nje te riu, Yann Karamoh.

Francezi eshte kthyer titullar dhe, pavaresisht golave te gabuar, ka treguar kualitetet e tij dhe freskine, qe ne kete fund te sezonit, mund te jete shume … Read More

#110Inter – San Siro, “La Scala” e futbollit

02/03/2018, 19:39 |

Është e pamundur, që duke u afruar pranë stadiumit San Siro, të mos ndihesh i mrekulluar përpara asaj që duket si një “anije kozmike që ka zbarkuar në periferi të Milanos”, siç përcaktohet nga një gazetë të rëndësishme britanike. Dhe … Read More

Stadiumi ‘Meazza’ behet nje stadium me pese yje! Ndryshime te jashtezakonshme…

27/05/2016, 12:06 |

Stadiumi Meazza ne Milano, fale punimeve inovative qe kane nisur qe ne 2012 dhe nje investimi te barabarte me 32.5 milione euro, eshte me ne fund nje impiant me 5 yje dhe vjen ne nje forme ndricuese ne … Read More

Ja plani i Thohir per San Siron: unaza e trete…

01/03/2015, 14:26 |

Edhe Tuttosport sot ne edicionin e saj ndalet ne projektin e Erick Thohir lidhur me San Siron ne fokusin etakimit te djeshem me kryetarin e komunes se Milanos, Giuliano Pisapia.

“Thohir synon te transformoj te gjithe zonen e San Siros … Read More

Stadiumi ‘Meazza’, ja projekti i ri i Interit. Selia dhe akademia: ja te rejat

13/12/2014, 20:03 |

Stadium i ri per Inter.

Mundesia qe Interi te jete padroni i vetem i Giuseppe Meazza po rritet dhe tani Erick Thohir ndryshe nga Massimo Moratti (gjithmone i afascinuar nga idea per te konstruktuar nje stadium ne pronesi) deshiron te … Read More

SKY – Mazzarri luan te ardhmen me Napolin ne nje San Siro qe nuk eshte me mik…

06/10/2014, 21:42 |

Massimiliano Nebuloni nga SkySport24 flet per Walter Mazzarrin dhe periudhen e keqe qe po kalon tek Inter.

Nje jave pas humbjes me Cagliarin – referohet gazetari – jane rihpaur disa ide, nga lodhja deri tek nje … Read More

Stadiumi, lind ideja e re e Thohir. Ja si do te transformohet Meazza!

20/09/2014, 15:09 |

Duke pritur takimin e javes se ardhshme ndermjet Erick Thohir dhe Barbara Berlusconi, Interi i ka idete e qarta per shtepine e tifozeve te saj: Projekti i transformimit te Meazzes do te kushtoje disa milione euro, por do … Read More

Thohir urdheron: “Inter, nje stadium i ri!”. Ndryshimi eshte i sigurt. Milan…

09/09/2014, 14:25 |

Vjen direkt nga Gazzetta dello Sport nje lajm qe do t’i pelqej tifozeve zikalter: Erick Thohir ka vendosur qe te ndertoj nje stadium te ri per Interin. Koha nuk do te jete e shkurter, por eshte siguria e … Read More

Show i madh te Shtunen mbrema ne Meazza per ndeshjen Inter-Lazio

09/05/2014, 10:15 |

Te shtunen ne mbremje do kete nje show te vertete per fansat e Interit qe do jene te pranishem ne ndeshjen e javes se 37-te kunder Lazios ne Stadiumin Meazza. Kjo kohe e ndeshjes do te jete shume … Read More

San Siro ne udhekryq: Milan drejt lamtumires, Inter synon perdorimin ekskluziv.

09/02/2014, 14:41 |

Eshte duke u bere reale ceshtja per sa i perket te ardhmes se San Siro, por jo vetem. Muajin e ardhshem, do te jete vendimtar per realizimin e nje impianti te ri ne Milano. Nga 13 skurti Inter … Read More

Gezuar ditelindjen stadiumit San Siro! «Scala» e futbollit nga A deri ne Z.

19/09/2013, 15:34 |

Sot eshte nje dite speciale per stadiumin milanez: San Siro mbush 87 vjet. Ripershkruajme historine e tij ne kete date kaq speciale.

A – ANELLI – Jane tre gjithsej. Kapaciteti i impiantit eshte aktualisht 80,065 vende … Read More