Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

947 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Julio Cesar mbyll karrieren, Maicon i shkruan: “Hej vella, faleminderit qe me ke bere…”

Julio Cesar mbyll karrieren, Maicon i shkruan: “Hej vella, faleminderit qe me ke bere…”
Bujar Berishaj

Te dy braziliane, nje nga Rio De Janeiro tjetri nga Rio Grande do Sul. Njeri ne porte, tjetri aty afer ne mbrojtje.

E ardhmja nje dite do t’i bashkonte te Interi, nje ekip qe ne historikun e saj ka pasur shume lojtare te medhenje brazilian ne ekip.

Ronaldo, Adriano, Roberto Carlos, Jair, Lucio, Mawxell vetem per te permendur disa, e deri te Coutinho qe megjithate nuk arriti te shkelqej me fanellen zikalter, pa harruar natyrisht Maicon e Julio Cesar e deri te Miranda ne ditet e sotme. Inter-Brazil, nje lidhje speciale.

Keto dite ka qene portieri i Tripletes, Julio Cesar ai qe i ka dhene fund karrieres si futbollist. Shume ndeshje dhe shume trofe. Nderkohe ish-bashklojtari i tij dhe miku i tij, Maicon ka bere nje postim ne Instagram dedikuar per te:

“Vella, kam dashur te le ketu falenderimin tim qe kam qene pjese e karrieres tende te shkelqyer qe ke pasur mes fushave te gjelberta te kesaj bote te bere nga Zoti”, ka shkruar Maicon.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.