Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

427 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, mbrojtje e hekurt: nga 24 shkurti eshte skuadra qe ka pranuar me se paku gola ne…

Inter, mbrojtje e hekurt: nga 24 shkurti eshte skuadra qe ka pranuar me se paku gola ne…
Bujar Berishaj

Vetem dy gola te pranuar ne nente ndeshjet e fundit.

Mbrojtja tregon qe eshte pika e vertete e forces se Interit te ketij sezoni.

Numra te rendesishem qe, sic eshte analizuar nga Opta duke nisur nga 24 shkurti, Interi eshte skuadra qe ka pranuar me se paku gola ne top 5 kampionatet europiane.

Zikalterit kane fituar nga tre pike ne dy ndeshjet e tyre te fundit ne kampionat, aq sa kishin fituar ne gjashte ndeshjet e meparshme (tre barazime dhe nje humbje).

Nje portier si Handanovic tashme i konfirmuar prej sezonesh, nje ekspert si Miranda te cilit i ishte shtuar edhe befasia e sezonit Skriniar, bashke me nje Cancelo shperthyer e D’Ambrosio solid kane bere qe mbrojtja e Interit te jet shume me mire sesa ne sezonet e kaluara.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.