Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

954 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kombetaret, ja te gjithe te grumbulluarit zikalter per miqesoret e 14 Gushtit!

Kombetaret, ja te gjithe te grumbulluarit zikalter per miqesoret e 14 Gushtit!
Inter Club Staff

Jane 11 zikalterit e grumbulluar nga tekniket e kombetareve te tyre per miqesoret nderkombetare ne program per 14 gushtin e ardhshem.

Andrea Ranocchia eshte grumbulluar nga Cesare Prandelli per miqesoren e Italise kunder Argjentines, qe nga ana saj ka therritur tre zikalter: Rodrigo Palacio, Hugo Campagnaro dhe Ricardo Alvarez.

Fredy Guarin eshte grumbulluar per ndeshjen Kolumbi – Serbi, miqesore qe do te luhet ne fushe neutrale ne Spanje, Barcelone.

Yuto Nagatomo dhe Alvaro Pereira jane thirrur respektivisht nga Japonia dhe Uruguay qe do te sfidohen ne Miyagi.

Samir Handanovic do te impenjohet ne Finlande – Slloveni, qe do te luhet ne Turku, ne Finlande.

Ishak Belfodil eshte grumbulluar per Algjeri – Guinea, ndeshje qe do te luhet ne Bilda, ne Algjeri.

Pervec nente lojtareve qe sapo u cituan, dy zikalter te tjere do te grumbullohen me Under 21: Samuele Longo eshte thirrur nga Luigi Di Biagio ne prezantimin e tij te pare si tranjeri i te kalterve ne ndeshjen Sllovaki (U21) – Itali (U21), si dhe Patrick Olsen do te jete i impenjuar ne Danimarke (U21) – Irlande e Veriut (U21).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.