Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

339 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kombetaret – Ja ndeshjet e lojtareve te Interit sot

Kombetaret – Ja ndeshjet e lojtareve te Interit sot
Inter Club Staff

Interi eshte ne pritje te ndeshjes ndaj Hellas Verones qe do te luhet te shtunen ne oren 15:00 per shkak te Pashkeve Katolike, por nderkohe lojtaret zikalter (disa prej tyre) jane ende ne kombetaret respektive duke luajtur miqesore.

Nderkohe qe jane rikthyer te paret Karamoh, Ivan Perisic dhe Brobzovic (ky i fundit ka shkuar ne stervitje qe dje), te tjeret jane rruges (si puna e Skriniar dhe Vecino) por disa kane ende edhe nje ndeshje.

Kjo eshte axhenda e lojtareve te mbetur ne kombetaret respektive.

I pari qe ka zbritur ne fushe sot eshte Nagatomo me Japonine e tij ne ndeshjen ndaj Ukraines e cila ka filluar ne oren 14:15.

Me pas, ne oren 20:45 luhet miqesorja e luksit Gjermani-Brazil dhe ne kete ndeshje pritet qe Miranda ta nise perseri nga minuta e pare. Ne ndeshjen e para tre diteve ndaj Rusise, braziliani i mbrojtjes zikalter ishte protagonist me nje gol.

Ne oren 21:00 Anglia do te perballet ndaj Italise dhe ne kete ndeshje Candreva duhet ta nise nga minuta e pare ndersa Gagliardini nga stoli.

Ne oren 21:30 miqesoret e sotme i mbyll super sfida miqesore Spanje-Argjentine ku pritet te shohim disa minuta edhe Lautaro Martinez me bluzen e Argjentines.

Pas miqesoreve te sotme, zikalterit do te bashkohen me grupin per te vazhduar pergatitjet per ndeshjen ndaj Hellas Verona.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.