Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

750 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kramaric per qershorin, eshte edhe Inter. Campbell, hapet Arsenal. Diktat i ET per janarin…

Kramaric per qershorin, eshte edhe Inter. Campbell, hapet Arsenal. Diktat i ET per janarin…
Bujar Berishaj

Ne shtepine e Inter flitet qe tani per merkaton.

Erick Thohir tashme ka bere te ditur, qe shoqeria do te leviz per ti vene ne dispozicion perforcimet adekuate Mazzarrit per nje vend ne Evrope.

Por, rregulli i Ausilios nuk ka ndryshuar: do te shpenzohet vetem ne rast te ndonje shitje, perndryshe do te fokusohet tek huazimet dhe raste te merkatos.

Diskursi vlen vecanerisht per nje sulmues, me Arsenalin qe duket se ka nisur te jap sinjale per huazimin e Joel Campbell, sulmues qe ka qene protagonist me Costa Rica ne Boteror. Dhe ne kete moment ai eshte favorit ne krahasim me Borinin qe do te kushtonte dhe jo pak.

Inter nderkohe, perkunder mohimeve ta vazhdueshme, vazhdon te ndjek Andrej Kramaric, bombertin e Rijeka (21 gola ne 14 ndeshje). Por, Kramaric vleresohet vetem per qershorin, duke pasur karakteristika jo shume te ndryshme nga Icardi.

Ne mbrojtje jane dy emra: Rolando dhe Chiriches. Te dyte kushtojne dhe te dyte nuk levizin si huazim dhe te dy duhet te vleresohen vetem ne raste emergjence. Vetem nese, per shembull, Campagnaro nuk jep garanci sa i perket gjendjes fizike.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.