Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

309 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kush do te shoqeroje Icardin dhe Militon ne qender te sulmit…

Kush do te shoqeroje Icardin dhe Militon ne qender te sulmit…
Xhorxh Gellci

Përveç Mauro Icardit nga Sampdoria, i cili pritet të jetë pasardhësi i Diego Militos, Mazzarri dëshiron të perforcoje edhe më shumë sulmin duke transferuar një sulmues në të cilin mund të mbeshtetet koh pas kohe. Në media flitet që dy emra te mundshem jane Alberto Gilardino ose Rolando Bianchi, emrat per te cilet po shtohen perdite nga pak.

Ndersa ne emisionin “Liberi di Chiedere, ne Sky Sport 24, Matteo Barzaghi u eshte pergjigjur keshtu pyetjeve te tifozeve zikalter: “Osvaldo? Shoqeria e pelqen, por eshte shume i kushtueshem dhe per momentin prioritetet jane ne tjeter vend: lojtare te krahur dhe mesfushore. As Sanchez nuk eshte nje prioritet sepse ne modulin e Mazzarrit nuk do te kishte vend. Interi qendron gjithmone e kujdesshme per sa i perket nje zevendes Milito sepse argjentinasi eshte akoma i demtuar dhe Icardi duhet te rritet me qetesi. Matri? Jo, per kete nuk me rezulton asgje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.