Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

351 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Legjenda Pagliuca kritikon tifozet e Interit: “Nuk jam dakord me ta aspak. Me sa kam pare une, te vetmin gabim…”

Legjenda Pagliuca kritikon tifozet e Interit: “Nuk jam dakord me ta aspak. Me sa kam pare une, te vetmin gabim…”
Inter Club Staff

Pas suksesit te madh te Interit ndaj Bolognes diten e djeshme ka folur edhe nje legjende e portes italiane si Gianluca Pagliuca.

Ai ka dashur te perfitoje nga rasti per te folur per Interin por edhe per portierin e Interit, Samir Handanovic.

Pagliuca ka dashur ti terheqe pak ‘veshin’ edhe tifozeve zikalter qe kane kritikuar shume ashper portierin e tyre ne ndeshjet e radhes.

“Kam lexuar shume kritika keto dite kunder Samir Handanovic por une si nje ish-portier nuk jam aspak dakord me to.”

“Mendoj se gabimi i vetem qe Samir ka bere eshte ai ne Verona. Ai gol i pesuar nga Interi mund te ishte evituar.”

“Pastaj, per sa i perket golit me Real, ishte totalisht i paevitueshem. Asnje portier nuk e pret dot ate top nga aq afer dhe qe perplaset ne toke.”

“Me Sampdorian eshte denuar nga devijimi ndersa te goli i dyte kot te futemi ne diskutim sepse ishte nje gol i mrekullueshem nga Augello.”

“Nuk eshte me reaktiv si sezone me pare, por fiziologjikisht eshte e kuptueshme sepse ai tashme eshte 37 vjec.”

“Nuk jam dakord me kritikat deri me tani por eshte e kuptueshme qe Interi duhet te kerkoje nje portier te ri shume shpejt.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.