Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,769 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lojtaret ‘big’ dhe te rinjte te gjithe menjehere nen lupen e Spalletit!

Lojtaret ‘big’ dhe te rinjte te gjithe menjehere nen lupen e Spalletit!
Inter Club Staff

Dje kane mberritur te gjithe ne kohe edhe lojtaret qe kane qene te grumbulluar me kombetaret plus dy blerjet e reja, me perjashtim te Medel qe eshte me leje duke qene se ka luajtur te plote Confederations Cup. 

Ne Riscone te Brunicos ka filluar menjehere punen Icardi, Candreva, Eder, D’Ambrosio, Gagliardini, Brozovic, Perisic, Jovetic, Nagatomo, Gabigol, Skriniar dhe Borja Valero. Ka pasur disa prova taktike per Spalletit, sic tregon Corriere dello Sport: “Me Icardi dhe Jovetic qe vazhdojne te punojne vecmas sepse nuk jane ne formen e tyre me te mire, Perisic eshte hedhur ne fushe ne te majte ne tre lojtaret pas shpines se Eder qe luajti si sulmues qendre sebashku me Joao Mario trekuartist dhe Candreva ne te djathte. Pas shpines se tyre Kondogbia dhe Emmers”. Eshte provuar edhe Skriniar pekrah Mirandes dhe Borja Valero ne regji.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.