Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

185 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lukaku flet pak perpara ndeshjes: “Perse Conte me adhuron? Ja motivi i vertete. Doja te largohesha per…”

Lukaku flet pak perpara ndeshjes: “Perse Conte me adhuron? Ja motivi i vertete. Doja te largohesha per…”
Inter Club Staff

Europiani eshte shume afer dhe Romelu Lukaku eshte gati. Ai ka kaluar nje sezon fantastik ne nivel klubi dhe tani enderron nje kompeticion fantastik me kombetaren e tij.

Sulmuesi i Interit dhe i Belgjikes diten e sotme ka folur per kanalin belg Rtbf Sport ne nje interviste qe eshte transmetuar vetem pak minuta me pare.

Pyetjet kane qene te gjitha nga tifozet dhe kjo e ka bere akoma me interesante kete interviste te lojtarit zikalter.

Me te majten apo me te djathten?

“Jam i majte, por di te gjuaj edhe me te djathten.”

Sa ndeshje shikon ne nje jave?

“Dy te shtunen, tre te dielen. Te henen eshte nje ndeshje e Premier League keshtu qe gjashte besoj. Pastaj eshte edhe Champions League por varet se kush luan.”

Cila eshte skuadra jote e perferuar ne NBA?

“Los Angelos Lakers, Kobe Bryent ishte gjithcka per mua. Per mentalitetin e tij, per menyren se si e donte sportin e tij. Kerkoj ta imitoj ne menyren se si luaj dhe se me sa pasion e shoh futbollin. Kjo sjell shume te mira.”

Pse Manchester United te ka shitur?

“Gjerat nuk po funksiononin me. Duhet te themi gjerat ashtu si jane. Nese te vjen je oferte me e mire nga njera ane ti duhet ta provosh. Pse te mos e provosh?”

“Une e bera kete gje dhe funksioni. Doja te largohesha pikerisht per kete arsye.”

Kush eshte ne playlisten tende?

“Tupac, Biggie, 50 Cent, Jay-Z, Nas, The Game. Shume Old School. Pastaj oneybagg Yo, Migos, Youngboy, Gucci Man, YG, Kendrick, J. Cole, Drake. Te gjitha shkojne shume me njera-tjetren.”

Vellai yt Jordan mund te rikthehet ne Kombetare?

“Me siguri, pastaj ai po e tregon edhe ne fushe kete gje.”

A di te besh rrep?

“Jo, por do te doja shume te mesoja beat ne te ardhmen. Por te rrepoj nuk ben per mua.”

Pse Antonio Conte te adhuron kaq shume?

“Sepse une bej gjithcka qe me thote ai ne fushen e lojes. Di te sulmoj, di te mbroj, te luaj ne zone dhe te sulmoj ne fundore.”

“Pastaj per mentalitetin tim. Conte eshte nje teknik qe nuk ka frike nga puna. Nese luan per te, duhet te dish se puna do te jete intensive.”

Do te behesh tranjer pasi te mbarosh karrieren?

“Po, por ne fillim do e filloj me lojtaret e rinj. Do eci dalengadale.”

Sa gjuhe flet?

“Shtate: italisht, frengjisht, portugalisht, spanjisht, anglisht, hollandisht dhe lilanga.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.