Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

491 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Martinez-Inter, marreveshje e mbyllur: situata nuk ndryshon as me nje oferte prej 100 milionesh sepse…

Martinez-Inter, marreveshje e mbyllur: situata nuk ndryshon as me nje oferte prej 100 milionesh sepse…
Inter Club Staff

Vijne te reja nga Argjentina per sa i perket Lautaro Martinez por kesaj radhe jane lajme te mira per tifozet zikalter.

Lajmi i pak oreve me pare per nje oferte formale te Borussia Dortmund ne drejtim te Lautaro Martinez qe sipas TYC Sports kishte ndryshuar mendjen e lojtarit dhe skuadres se tij per te mos e shitur tek Interi, duket se ka qene thjesht nje ‘fake news’.

Presidenti i Racing Blanco ka folur per situaten duke sqaruar se asnje oferte zyrtare nuk ka ardhur nga Dortmund dhe ne cdo rast cdo vendim i takon lojtarit vetem.

Nderkohe, gazetari i njohur Leo Paradizo ne Twitter shkruan dicka qe nuk le shume vend per dyshime.

Fjalet e tij jane:

“Javen e kaluar City, sot Borussia Dortmund. Le te jete e qarte per te gjithe: Lautaro Martinez do te jete nje lojtar i Interit ne qershor, situata nuk ka shans te ndryshoje.”

“Nuk mund te bejne asgje, edhe duke vene 100 milione dollare ne pjate”, shtojne perfaqesuesit e lojtarit per mediat vendase.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.