Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,339 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mediat ne Itali dhe Angli – Ince tek Interi, gjithcka e bere: Kontrate 5 vjecare! Thohir…

Mediat ne Itali dhe Angli – Ince tek Interi, gjithcka e bere: Kontrate 5 vjecare! Thohir…
Inter Club Staff

Ne Itali dhe ne Angli jane te sigurta, djali i Poul Ince, Tom Ince do te transferohet tek Interi.

Eshte Corriere dello Sport ne Itali ajo qe ben me dije mbylljen e marveshjes. “Gjithcka e mbyllur(pothuajse) ne operacionin Tom Ince: Thohir eshte mare vete me kete transferim dhe do te jete ai qe do ta zyrtarizoje kete blerje. Djaloshi do te kete nje kontrate 5 vjecare.” – shkruan Corriere.

Nderkohe nga Anglia, eshte Daily Expres qe flet per kete ceshtje. Sipas te perditshmes Angleze, zikalterit kane djegur ne kete operacio merkatoje konkurencen e Manchester City, Liverpool dhe Tottenham, te cilat ishin shume te interesuara per djaloshin i cili ne Angli quhet “nje nga talentet me brilant te futbollit Anglez, por qe duhet te konfirmohet edhe ne nivelet e larta”.

Mesa duket Interi ka siguruar sherbimet e djaloshit Anglez, por duhet pritur ende zyrtarizmi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.