Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,076 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kater moskutieret e Interit qe do te largohen. Ja numrat e tyre…

Kater moskutieret e Interit qe do te largohen. Ja numrat e tyre…
Inter Club Staff

Sot tek Interi mbyllet nje ere. Do te largohen nga futbolli dhe nga bluza zikalter kater lojtare qe kane shkruar historine e Interit. Zaneti, Samuel, Cambiasso dhe Milito.

Gazzetta dello Sport shkruan statistikat e tyre dhe tregon me shume me ane te numrave per 4 kampionet me bluzen zikalter:

Zanetti: Tek Interi nga 1995 me 857 prezenca dhe 21 gola

Samuel: Tek Interi nga 2005 me 241 prezenca dhe17 gola

Cambiasso: Tek Interi nga 2004 me 435 prezenca dhe 41 gola

Milito: Tek Interi nga 2009 me 170 prezenca dhe 75 gola

Po mbyllet nje ere, por keta te katert kane qene protagonist ne shkrimin e historise se Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.