Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

977 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, Bastoni nenshkruan me Interin por jo vetem: te zikalterit vjen edhe…

Merkato, Bastoni nenshkruan me Interin por jo vetem: te zikalterit vjen edhe…
Bujar Berishaj

Alessandro Bastoni tashme eshte nje lojtar i Interit.

Mbrojtesi i ri sot ka nenshkruar kontraten e tij me Interin dhe eshte transferuar ne Milano nga Atalanta.

Djaloshi eshte intervistuar nga SportItalia pas nenshkrimit te kontrates duke shprehur lumturine por edhe duke folur per Skriniar dhe idhullin e tij.

“Jam i lumtur qe kam nenshkruar me Interin, eshte nje klub shume i madh. Tani kam Europianin perpara e pastaj do te shohim. Idhulli im? Ka qene gjithmone Sergio Ramos”, ka thene ai.

“Por pastaj une kam njohur edhe Samuel permes Gasperinit qe eshte nje mbrojtes i madh, te Interi me ka lene nje pershtypje te madhe edhe Skriniar. Jam me te vertete i lumtur qe jane ketu”, kane qene fjalet e mbrojtesit te talentuar italian.

Nuk perjashtohet mundesia qe mbrojtesi i ri te huazohet diku per sezonin e ardhshem megjithate eshte e mundshme qe ai te jete ne para-pregaditje me Interin sepse Spalletti deshiron ta shoh lojtarin nga afer.

Por nuk mjafton me kaq. Sepse te Interi vjen edhe nje tjeter lojtar i ri. Behet fjale per sulmuesin e talentuar te Genoas, Eddy Salcedo qe vjen si huazim me te drejte blerje.

Lojtari eshte pjese e operacionit mes Interit dhe Genoas qe do te dergoj dy lojtaret tjere te rinje te klubi i Preziosit, behet fjale per portierin Ionut Radu dhe mbrojtesin Federico Valietti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.