Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,170 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moviola e Gazzetta – Ja perse u anullua goli i Icardit. Kontakti Skriniar-Cutrone mbase…

Moviola e Gazzetta – Ja perse u anullua goli i Icardit. Kontakti Skriniar-Cutrone mbase…
Inter Club Staff

Derbi i rekuperuar dje ndermjet Milanit dhe Interit u mbyll me rrjeta te paprekura, edhe pse zikalterit e dominuan ndeshjen me Icardin qe shperdoroi dy gola pothuajse te bere.

VAR nderhyri dy here gjate lojes: nje here kur u anullua goli i Icardit ne minuten e 38 por edhe njehere tjeter kur u anullua ai i Cutrones ne pjese e dyte.

Keshtu, ne fakt, ai qe vendosi derbin ndermjet Milanit dhe Interit nuk ishte nje lojtar, por teknologjia VAR. 

Image result for VAR san siro

Di Bello e kishte dhene golin e Icardit si te rregullt ne minuten e 38 dhe po ashtu edhe asistenti, por dyshja Valeri-Schenone i kane sinjalizuar arbitrit kryesor se goli ishte i parregullt dhe duhej anulluar per pozicion jashte loje.

Keshtu ka shkruar Gazzetta dello Sport sot ne faqet e saj per moviolen e ndeshjes dhe per episodet e dyshimta.

Nderkohe, ne pjesen e dyte, gjithmone sipas Gazzettes, kishte nje gol te anulluar perseri por kesaj radhe ishte i Cutrones i cili u anullua edhe pa ndihmen e teknologjise, por edhe VAR me pas e tregoi sulmuesi i Milanit ishte ne pozicion te dukshem jashte loje.

Ishte minuta e 23′ e pjeses se dyte kur Kessie peshkon vertikalisht Cutronen ne qender te zones, por rrafishata shume e bukur e tij qe perfundoi ne rrjete u anullua fillimisht nga assistenti Costanzo, i cili ishte i kujdesshem ne kete rast.

Per pjesen tjeter te ndeshjes ka vetem nje dyshim ne hyrje te zones se Interit: ne minuten e 21 te pjeses se pare, ka pasur nje kontakt te dyshimte ndermjet Skriniar dhe Cutrone.

Di Bello ne kete rast e la lojen te vazhdonte por kontakti ishte dhe ishte ne kufijte e parregullsise. Nuk eshte e sigurt nese ishte brenda apo jashte zones (por nga imazhet duket me shume sikur eshte jashte zone).

Kjo ka qene moviola e Gazzettes pas ndeshjes se djeshme. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.