Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

derbi

Moviola e Gazzetta – Ja perse u anullua goli i Icardit. Kontakti Skriniar-Cutrone mbase…

05/04/2018, 9:58 |

Derbi i rekuperuar dje ndermjet Milanit dhe Interit u mbyll me rrjeta te paprekura, edhe pse zikalterit e dominuan ndeshjen me Icardin qe shperdoroi dy gola pothuajse te bere.

VAR nderhyri dy here gjate lojes: nje here kur u … Read More

Interista, shihemi tek Belmondo vetem pas pak per Milan-Inter

04/04/2018, 17:20 |

Kjo eshte vetem nje kujtese e vogel per te gjithe Interistat ne Tirane qe vetem pas pak fillon organizimi tek Belmondo per ta pare te gjithe se bashku derbin.

Zikalterit tane zbresin ne fushe ne oren 18:30 dhe Inter Club … Read More

Inter, ja 7 koreografite me te bukura te Curva Nord ne derbin e Milanos

04/04/2018, 16:58 |

Kur mendon derbin e Milanos natyrisht qe mendja e shume tifozeve shkon edhe tek ‘lufta’ ne shkallet e stadiumit. 

Pervec dueleve ne fushe, Curva Nord dhe Curva Sud historikisht kane pasur nje duel te hapur se cila nga te dyja … Read More

Inter, ja lajmet e fundit per sa i perket formacionit zikalter ndaj Milanit ne derbi

04/04/2018, 14:12 |

Duket se nuk ka me dyshime tashme per formacionin qe Luciano Spalletti do te hedhe ne fushe nga minuta e pare sot. 

Ne oren 18:30, ne nje orar te pazakonte per Serie A por te detyruar per shkak te Champions … Read More

Milan-Inter, rekord fitimesh per derbin: ja sa do te fitoje Milani nga ndeshja e sotshme!

04/04/2018, 12:16 |

Kuqezinjte po ferkojne duart ne prag te derbit qe do te luhet sot ne oren 18:30. 

Pasi jane ‘qare’ per dite me radhe perpara se Federata Italiane te vendoste daten e re te derbit pikerisht per daten 04 prill te … Read More

Preview Milan-Inter – Spalletti, zgjedh skuadren fituese: Brozivic dhe Rafinha…

04/04/2018, 10:14 |

Derbi i Madonnines mbetet shume i rendesishem per Interin por, sic eshte pranuar edhe dje ne konferencen per shtyp nga tranjeri, lojtaret kane qene te zotet te kalojne fazen e veshtire dhe ta bejne kete derbi te mos duket jetesor … Read More

Inter-Milan, ‘lufte’ per derbin. Zikalterit kundershtojne me force idene e kuqezinjve!

13/03/2018, 11:58 |

Ne krahasim me Romen dhe Lazion, per garen per nje vend ne Champions, dy skuadrat e Milanos, Interi dhe Milani duhet te rekuperojne ende derbin. 

Data e rekuprimit nuk eshte ende e ditur dhe do te varet gjithcka nga sfida … Read More

Rishikim Inter-Milan – Spalletti me një dyshim: t’i besojë J. Marios apo Vecinos? Nagatomo në të majtë

15/10/2017, 9:17 |

Fitorja në derbi do të konfirmonte se jemi në rrugën e duhur për ta parë një sezon prej një Interi të vërtetë dhe për ta lënë pas Milanin në klasifikim (-10). Ky është qëllimi i zikaltërve të cilët … Read More

Rishikim Inter-Juventus – Shaqiri është në kërkim të shpengimit, Gnoukouri rrezikon Brozovic. Turnover për Allegrin

16/05/2015, 9:30 |

Derbi i Italisë është gjithmonë derbi i Italisë, edhe nëse Juventusi mendon për dicka krejtësisht tjetër ndërsa Interi për një vend që dërgon në fazën preliminare të Europa League. Në Meazza, në pasditen e vonë, zikaltërit dhe bardhezinjtë … Read More

Rishikim, Inter-Milan: Mancini drejt 4-2-3-1? Hernanes titullar, Shaqiri dhe Kovacic gjithashtu? Icardi dëshiron…

19/04/2015, 8:38 |

Derbi. Mjafton kjo fjalë që ta tregoj rëndësinë e kësaj ndeshjeje. Nuk do të jetë derbi më i madh lokal, me dy skuadra të mëdha, por qëndron nderi dhe jo vetëm. Inter dhe Milan kanë akoma mundësi edhe … Read More