Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

293 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Derby: Icardi eshte gati, Miranda gjithashtu. Por braziliani…

Gazzetta – Derby: Icardi eshte gati, Miranda gjithashtu. Por braziliani…
Inter Club Staff

Icardi dhe Miranda jane gati qe te rikthehet nga demtimet respektiv. Kete gje e siguron La Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem.

“Kapiteni zikalter duhet te ishte rikthyer ndaj Beneventos nese Skriniar nuk do te zhbllokonte ndeshjen, sepse ishte stervitur me grupin te dielen – lexohet ne faqet e Gazzettas -. Por do te rikthehet keshtu ne derby pasi ka munguar kunder Crotones, Bolognas, Genoa dhe pikerisht Beneventos.”

“Gati eshte edhe Miranda, por Spalletti po vlereson dite pas dite nese duhet ta hedhe menjehere ne fushe apo duhet te vazhdoje tek besoje tek Ranocchia per nje bluze titullari, sepse ka qene nje prej atyre qe ne nje periudhe kaq te veshtire ka treguar gjithmone lidhje te vecante me bluzen zikalter duke luajtur edhe me nje demtim jo te lehte ne Firenze.”

“Per Spallettin ne prag te derbyt, nuk jane te pakta dyshimet: duke filluar qe tek mbrojtesat, mesfushoret (mbi te gjitha Rafinha) por edhe trekuartisti: do te jete radha a Candreves?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.