Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

512 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Icardi ‘ha’ derbin. Kapiteni i Interit tradheton…” (05 Prill)

SHTYPI I DITES – “Icardi ‘ha’ derbin. Kapiteni i Interit tradheton…” (05 Prill)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 05 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqe te pare per Interin:

“Icardi si mangia il derby” eshte titulli kryesor i Gazzettes qe ne shqip do te thote “Icardi ‘ha’ derbin”.

Me pas Gazzetta vijon:

“Ne San Siro rekuperimi i derbit te Milanos perfundomn 0-0. Maurito tradheton Interin duke humbur dy gola pothuajse te bere me porte bosh.”

“Milani largohet nga Champions. Gattuso sot rinovon kontraten.”

La Gazzetta dello Sport

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport shkruan per zikalterit ne faqe te pare: “Milan-Inter 0-0. Maurito, cfare goli ke ‘ngrene’. Dy gabime te pabesueshme te Icardit ne derbi.”

Il Corriere dello Sport

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport shkruan ne faqen e saj te pare per zikalterit: “Derby pa rrjeta. Icardi falenderon Milanin. Gattusso mbetet ne -8 pike nga Champions dhe nga Interi. Zikalteri humbet dy raste te pabesueshme, por barazimi gezon Spallettin.”

L'apertura di Tuttosport

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.