Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

526 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nagatomo, Galatasarary rrit oferten e saj por Interi pergjigjet menjehere: “Shume pak.”

Nagatomo, Galatasarary rrit oferten e saj por Interi pergjigjet menjehere: “Shume pak.”
Inter Club Staff

Galatasaray ka rritur oferten e saj per blerjen e Yuto Nagatomos, por vetem lehte. 

Propozimi i ri i klubit turk per blerjen e japonezit nga Interi duket se nuk do te mjaftoje.

Turqit i kane ofruar Interit 2,5 milione euro per te blere kartonin e Nagatomos ne menyre perfundimtare nga zikalterit.

Sipas asaj qe tregon portali i te perditshmes turke, Fanatik, oferta e klubit nga Stambolli eshte rritur me 500.000 euro dhe nga 2 milione euro eshte bere 2.5 milione.

Gala ka nje karte shume te mire ne doren e saj: deshira e Nagatomos eshte qe te qendroje ne Stamboll.

Interi nga ana e saj nuk do te ishte kunder, por kerkon te pakten dyfishin e parave nga Galatasaray: 5 milione euro.

Nese Nagatomo do te transferohej perfundimisht ne Turqi, ai do te nenshkruante nje kontrate dy vjecare me nje opsion per te tretin.

Per momentin kerkesa e Interit dhe oferten e Galates jane larg, por palet do te ulen shume shpejt te diskutojne dhe mund te arrihet je marreveshje qe do te kenaqe te treja palet e interesuara.

Yuto Nagatomo u transferua ne dhjetor ne Stamboll ne ditet e fundit te merkatos nga Interi. Japonezi kaloi atje qe te kishte me shume minuta loje per te fituar nje grumbullim per ne boterorin e Rusise.

Deri me tani, Yuto ka mahnitur klubin turk por mbi te gjitha edhe teknikun Terim qe deshiron ta kete me cdo kusht ne skuadren e tij sezonin qe vjen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.