Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 18, 2022

Scroll to top

Top

1,499 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan, shume ngjarje ne oret e fundit. Interi ofron…

Nainggolan, shume ngjarje ne oret e fundit. Interi ofron…
Xhorxh Gellci

Ngaterrohen se tepermi tratativat per Nainggolan. Roma, Inter dhe tani edhe Monaco. Presidenti i Cagliarit, Massimo Cellino, ka udhetuar ne France per te degjuar oferten e fundit te ardhur per lojtarin e tij. Gjithashtu, skuadra e Romes, mes parash cash dhe lojtare ne shkembim, e ka vleresuar Nainggolan plot 20 milion euro. Por megjithate, sipas Gazzetta dello Sport, Interi eshte ne gare, sepse ofron portierin Francesco Bardi dhe sulmuesin Samuele Longo, plus para cash natyrisht.

Por nuk perfundon ketu: ne dritare eshte edhe Napoli qe kishte nisur te levizte per lojtarin qe ne janar. Ne te gjithen kete, luan rol edhe deshira e lojtarit, qe Sabatini (drejtori sportiv i Romes) e kishte bindur me nje oferte per nje kontrate 4 vjecare me 1,5 milion euro ne sezon. Cagliari ka shume interes ta mbaje te hapur garen sa me shume. Interi pret… 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.