Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

606 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne France – Interi ka si objektiv mesfushorin e Fiorentines, njejte si Marseille! Tani…

Ne France – Interi ka si objektiv mesfushorin e Fiorentines, njejte si Marseille! Tani…
Inter Club Staff

Sipas te rejave me te fundit qe vijne nga portalet e lajmeve franceze te specializuara ne merkato, mesfushori i Fiorentines, Veretout, eshte objektiv i Interit ne vere.

Per momentin ne Itali kane folur vetem per Napolin, por agjenti i tij Fabrice Picot, pikerisht sot per Radio CRC ka thene se ne te vertete, Jordan Veretout gjendet mire ne Firenze.

Ai shkon mire me shoket dhe tranjerin si dhe ka si objektiv ne karrieren e tij te luaje ne Champions League dhe Kombetaren e vendit te tij.

Image result for veretout

Portali i specializuar francez ‘Foot-Sur7’ per merkaton ka shkruar pikerisht per lojtarin e Fiorentines sot qe pelqehet shume nga Marseille por me sa duket, ai ndiqet nga afer edhe nga Interi.

Ja cfare kane shkruar ata:

Related image

“Klubi francez Marseille e pelqen shume lojtarin, por duhet te mundin konkurencen e Interit sepse zikalterit jane shume te interesuar per te.”

“Per momentin eshte nje ze i larget sepse nuk ka ende ndonje konfirmim, por skuadra nga Milano pritet te beje nje sulm ne vere per te.”

“Edhe ne veren e 2014 lojtari u perfol se ishte afer Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.