Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,021 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Spanja – Morata ka zgjedhur Interin per te ardhmen

Nga Spanja – Morata ka zgjedhur Interin per te ardhmen
Ardis
  • On 17/04/2014, 15:44

Presidenti Thohir, e ka permendur disa here emrin e Alvaro Morata si perforcim te mundshem per sulmin, duke e percaktuar si nje “perforcim te mirepritur”. Nga Spanja vijne sinjale qe lojtari jo vetem qe do te lere Madridin, por ka vendosur nje synim te tijin. Morata e ka shume te qarte qe nuk do qe te qendroje ne pankine dhe kerkon te tregoje vlerat e tij dhe per ta bere nje gje te tille lojtari spanjoll, qe te arrije synimin, ambjenti me adapt do te ishte Interi. Lojtari, sipas zerave iberike, ja ka komunikuar dirigjences madridiste synimin e tij per te lene Bernabeun dhe te transferohet ne Milano. Per momentin, oferta zikalter eshte me e mira si persa i perket lojtarit, ashtu edhe per klubin blanco dhe kjo do te bente qe Reali te pranonte oferten e Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.