Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 24, 2021

Scroll to top

Top

850 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Brozovic, San Siro te do keshtu! Skriniar i frikshem. Perisic, keshtu eshte shume pak…

NOTAT: Brozovic, San Siro te do keshtu! Skriniar i frikshem. Perisic, keshtu eshte shume pak…
Inter Club Staff

Super ndeshja e kesaj jave, Inter-Napoli, ne Meazza mbyllet me rezultatin 0-0. Ishte nje ndeshje ku te dyja skuadrat u mbrojten mjaft mire.

Per Interin sot shkelqeu Brozovic dhe Skriniar i cili ishte monumental ne fushe.

Keto jane notat e ndeshjes:

HANDANOVIC 6 –  Ashtu si ne ndeshjen e pare vendos te luaj me mbrojtesit, duke hequr dore shpesh nga topat e gjate. Vendim i rrezikshem por i studiuar.

CANCELO 6,5 – Ne pjesen e pare ka proven Insigne per te kaluar. Dhe ja del mjafte mire. Tashme eshte nje pike kyce e ketij Interi.

SKRINIAR 7 – Nje fortese, tjeter paraqitje madheshtore e mbrojtesit sllovak. Nuk kalovet asnjehere, nga askush.

MIRANDA 6,5 –  Preciz dhe i perqendruar gjate gjithe ndeshjes, paraqitje ne standartet e te pranueshmes.

D’AMBROSIO 6 –  Ne pjesen e pare provon te mbeshtes nje Perisic ne veshtiresi, ne pjesen e dyte mban edhe Insignen. Nuk eshte keq.

GAGLIARDINI 6,5 – Ndeshje e nivelit te mire e italianit, nuk i trembet syri nga treshja Jorginho-Allan-Hamsikz

BROZOVIC 7 – Me i miri ne fushe. Rekuperon topa, ndihmon shoket, me grinte dhe agresiv kur duhet. Nuk duket si ai lojtari qe kemi pare zakonisht dhe San Siro e duartroket bindshem. Lojtari qe eshte pare sonte nuk shihet shpesh, por mund te shihet lehte. Kjo eshte ajo qe shkakton zemerim.

CANDREVA 6 – Vrap dhe sakrifice. Jo gjithmone i sakte por vrapon pa ndalur.

RAFINHA 6 – Disa prekje dhe levizje klasi, por nuk eshte akoma ne maksimumin e tij dhe kjo e limiton. Ka veshtiresi kur ritmi i ndeshjes rritet.

PERISIC 5 – Akoma larg nga Perisici me i mire. Shihet me shume ne mbrojtje sesa ne sulm, aty ku ka veshtiresi te dribloj, tregues i nje periudhe te komplikuar.

ICARDI 5,5 – Rikthehet, por shihet shume pak ne fazen sulmuese. Ben disa perplasje me Koulibaly dhe Albiol dhe kryesisht luan si sponde per shkoket e skuadres por nuk ben ndonje gje te madhe.

EDER 5,5 – Spalletti e hedh ne fushe ne vend te Rafinha per te kerkuar levizjen fituese, por ai eshte shume konfuz ne fushe pa qene i sakte pothuajse asnjehere.

BORJA VALERO – pa vote.

Karamoh – pa vote.

SPALLETTI 6 – Skuadra zbret ne fushe pa frikerat e muajve te fundit dhe ky eshte nje hap perpara. Ka shume veshtiresi te krijohen topa per gol, por duhet marre parasysh edhe kundershtari. Grupi duket se eshte rikthyer ne vete edhe nga ana fizike. Ajo qe mbetet per tu permiresuar eshte produktiviteti ne sulm.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.