Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

446 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat nga Gazzetta – Kovacic, cfare thesari! Osvaldo nje ciklon kurse Icardi killeri perfekt…

Notat nga Gazzetta – Kovacic, cfare thesari! Osvaldo nje ciklon kurse Icardi killeri perfekt…
Inter Club Staff

Kovacic pa asnje dyshim lojtari me i mire ne fushe, Icardi killeri perfekt dhe Osvaldo nje ciklon i vertete. Notat e Gazzetta dello Sport ngrene ne piedestal Interin dhe venen e dukje punen e bere deri ne kete moment nga Walter Mazzarri.

KOVACIC – 8,5 – Nje thesar i vertete, vizion vertikal i mahnitshem dhe me ne fund vjen dhe goli(golat me sakte). 574 dite pasi ka vene kemben ne universin zikalter, talenti Kroat shenon golin e pare dhe me pas te dytin dhe ne fund golin e katert per Interin dhe te tretin personal. Kova… eshte gati!

ICARDI 7 – Topi i pare? Gol. I dyti? Gol. Nje killer. Kuptimi me Osvaldon rritet gjithmone e me shume.

OSVALDO 7,5 – Qualitet, insistim, mer pjese ne golin e avantazhit dhe me pas ndihmon tek i dyti. Shkendijat duken qarte tek ai dhe deshira per te luajtur me Interin. Kerkon me insistim golin dhe e gjen. Kerkon edhe te dytin dhe i shkon afer dopietes. Nje ciklon.

HERNANES 7 – Prekje topi te bukura dhe pasime magjike. Ai nisej nga brenda mesfushes ne cdo drejtim te fushes duke i dhene skuadres klas dhe shpejtesi. Ndonjehere mer iniciativen per te goditur, por gjithmone kur duhet. Luajti nje ndeshje konkrete dhe me shume fantazi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.