Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterBologna

Gazzetta – Alarm Icardi: ndaj Bologna perseri Eder? Decizive do te jete stervitja e fundit…

10/02/2018, 11:29 |

Alarm Icardi. “Rikthimi i sulmuesit zikalter ndaj Bolognes nuk eshte aq i sigurte sa dukej ne fillim dhe ndaj Bolognes mund ti takoje perseri Eder – shpjegon Gazzetta dello Sport -. Kapiteni i Interit kishte pesuar nje demtim … Read More

Inter-Bologna, notat e ndeshjes: Gagliardini nje gjigand, Kondogbia top, Joao Mario…

18/01/2017, 11:34 |

Interi vazhdon momentin e saj magjik dhe arrin keshtu fitoren e shtate radhazi ndermjet Europa League, Serie A dhe Kupes se Italise. Pikerisht fitorja e djeshme ndaj Bolognas sjell per zikalterit kualifikimin ne raundin tjeter te TIM Cup. … Read More

Preview Inter-Bologna – Pioli mendon per nje turnover ‘me mend’. Nga minuta e pare Gabigol?

17/01/2017, 12:03 |

Rikthehet menjehere ne fushe skuadra zikalter per Tim Cup. Pas 3-1 ndaj Chievos, fitores se peste rresht ne kampionat, Interi beson shume edhe tek objektivi kupe.

Europa League tashme eshte nje kujtim i larget dhe Stefano … Read More

Appiano, sot gjate dites do te kete takim koke me koke ndermjet Kondogbia dhe De Boer

26/09/2016, 11:03 |

Ne faqet e brendeshme te Corriere dello Sport te cilat i dedikohen Interit, flitet per pasditen per tu harruar per Geoffrey Kondogbia, i zevendesuar nga De Boer ne minuten e 28 pas nje ndeshje teper negative.

Read More

NOTAT – Gnoukouri-Miangue bindes. Ranocchia, mekat per golin por ndeshje e mire. Perisic nje shigete

25/09/2016, 20:29 |

Nje barazim 1-1, qe ne fund mund te ishte edhe nje fitore nese Andrea Ranocchia do te kishte me shume fat. Keto jane notat e ndeshjes Inter-Bologna:

HANDANOVIC 6,5: Shpeton rezultatin kur Interi kerkon golin e fitores dhe nuk eshte … Read More

Edhe njehere tjeter eshte Bologna ne fatin e nje braziliani Interist: Dje Ronaldo, sot Gabigol. Ideja e De Boer…

24/09/2016, 10:54 |

Eshte Bologna ajo qe bashkon Ronaldo Fenomenin dhe Gabriel Barbosa.

Shume njerez – i fundit Tronchetti Provera – kane tentuar ta afrojne talentin brazilian te sapoblere nga Interi me Fenomenin, edhe pse jo vetem per ceshtje … Read More

Gazzetta – Neser debuton Ansaldi, rikthehet edhe Banega: ja te gjitha zgjedhjet e De Boer!

24/09/2016, 9:35 |

Te dielen ne oren 15:00 Interi i De Boer rikthehet ne fushe ndaj Bolognas ne Meazza.

Do te jete perseri nje 4-2-3-1 formacioni qe do te hedhe ne fushe hollandezi i cili do i rikthehet modulit … Read More

De Boer po mendon per Gabigol ndaj Bolognes: Santon-D’Ambrosio, njeri pushim. Ansaldi nga fillimi?

23/09/2016, 15:15 |

Ne diten e te 40-ave te Ronaldos, Interi ka prezantuar zyrtarisht Gabigol, simboli i ri i rrugetimit te Suning dhe markes Pirelli.

Mireseardhje prej ylli per sulmuesin brazilian perpara Zhang dhe te gjithe Interit. Pas nje … Read More

NOTAT – Perisic gjithmone e me i rendesishem. D’Ambrosio shpaguan veten. Ljajic…

13/03/2016, 0:32 |

HANDANOVIC 6: Ndeshje e qete per sllovenin qe kontrollon gjithmone situaten kur Bologna provon te sulmoj. Mire ne dalje, siguri e madhe per shoket e tij. S’ka faj te goli i kundershtarit.

D’AMBROSIO 7: Pas gabimit kunder … Read More

Icardi, konfirmohet ndrydhja ne gjurin e djathte. Rekuperimi…

13/03/2016, 0:19 |

Vijne te rejat e fundit nga San Siro per gjendjen e Maurito Icardit.

Per kapitenin e Interit flet Sky Sport: “Konfirmohet se Mauro Icardi ka pesuar nje ndrydhje ne gjurin e djathte. Gjuri i tij eshte … Read More

Mancini: “Na pelqen te vuajme deri ne fund. Icardi mungon kunder Romes. Miranda…”

12/03/2016, 23:54 |

“E dinim qe do te ishte e veshtire, sepse Bologna eshte ne nje moment te shkelqyer dhe nuk pesonte gol prej tre ndeshjeve. Kemi zhbllokuar ndeshjen dhe kemi pasur raste tjera per te shenuar, jam i kenaqur por … Read More

Mancini: “Duhet te japim me te miren, Icardi qendron. Telles? Te shohim. Soriano, Erkin, Ibra…”

11/03/2016, 16:19 |

Interi i Roberto Mancini kerkon t’i jap vazhdimesi rezultateve te mira ne paraqitjet e fundit. Kete jave ka perballe Bolognen e Donadonit para se te luaj me Romen ne Olimpico. Keto jane fjalet e teknikut zikalter ne konference … Read More

Sky – Inter-Bologna, balotazh ne mesfushe. Sulmi…

09/03/2016, 22:31 |

Prova formacioni per Roberto Mancinin ne prag te ndeshjes te se shtunes kunder Bolognas.

Tekniku zikalter, raporton Andrea Paventi i Sky Sport, mund te rreshtoj perseri ne 4-2-3-1 me Perisic, Eder dhe Ljajic prapa Icardit. Ne mesfushe, per t’iu bashkangjitur Medelit, ne … Read More