Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

379 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla: “Inter-Vrsaljko, ekziston vullneti i lojtarit! Kontakte te vazhdueshme dhe…”

Pedulla: “Inter-Vrsaljko, ekziston vullneti i lojtarit! Kontakte te vazhdueshme dhe…”
Bujar Berishaj

“Sime Vrsaljko mbetet ne krye te listes se Interit per rolin e mbrojtesit se krahut te djathte”.

Kete raporton eksperti i merkatos Alfredo Pedulla rreth situates se mbrojtesit kroat qe tani po luan kunder Anglise ne gjysme-finale.

Profili i mbrojtesit te Atletico Madrid eshte nje profil qe i pelqen jo pak klubit zikalter, si per kualitete fizike por edhe teknike.

Per momentin, sic thote Pedulla, nuk ka ndonje takim ne program me Atletico Madrid por kontaktet mes agjentit te lojtarit dhe disa ndermjetesuesve jane te vazhdueshme.

Per kete tratative, shton tutje Pedulla, duhet pasur durim.

Kjo si pasoje e angazhimit te mbrojtesit te krahut ne Kupen e Botes me Kroacine qe sonte mund te siguroj finalen.

Vullneti i lojtarit per t’u transferuar te Interi sipas ekspertit te merkatos tashme ekziston me Vrsaljkon qe do te gjente ne Milano dy bashkombasit e tij, Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.