Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

487 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Premium Sport – Inter, Spalletti kerkon maksimumin. Se shpejti edhe takimi me Icardin per…

Premium Sport – Inter, Spalletti kerkon maksimumin. Se shpejti edhe takimi me Icardin per…
Bujar Berishaj

Do te jete nje jave vendimtare ne shtepine e Inter, fillimisht per te kuptuar nese Spalletti me ne fund mund t’i besoj plotesisht skuadres se tij e pastaj edhe takimi i pare zyrtar me Icardin per te rinovuar per rinovimin e kontrates dhe rritjen e klauzoles qe tani eshte 110 milione.

Pas konfirmimeve qe kane ardhur kunder Veronas, Spalletti ne derby deshiron ate hapin e kualitetit. Nje fitore me Milanin do te thoshte qe Championsi eshte me afer dhe do i largonte ne nje menyre kuqezinjte nga gara per vendin e katert. Por jo vetem, Interi do te ngjitej ne vendin e trete me 1 pike me shume se Roma.

Per kete arsye, misteri zikalter po e mban te larte tensionin para ndeshjen me skuadren qe eshte stervitur edhe per Pashke dhe gjate ndeshjes te se shtunes ka kerkuar vazhdimisht me shume nga lojtaret e tij, pavaresisht nje rezultati te thelle.

Sipas Premium Sport, sa i perket rinovimit te Icardi, drejtori sportiv Ausilio do t’i ofroj nje page te larte per te rritur klauzolen e tij ne 180 milione duke trembur keshtu te gjithe pretendentet per sherbimet e tij, qe jane ne rritje edhe pas ketyre 6 golave ne 2 ndeshjet e fundit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.