Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,455 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Presidenti i Santos: “Kemi mare oferte zyrtare nga Interi per Gabigol, po e vleresojme.” Zikalterit…

Presidenti i Santos: “Kemi mare oferte zyrtare nga Interi per Gabigol, po e vleresojme.” Zikalterit…
Inter Club Staff

Vazhdon tratativa per Gabigol nga ana e Interit e cila pret edhe nje pergjigjigje tashme pas ofertes zyrtare qe eshte derguar ne zyrat e Santos ne Brazil.

Dje erdhi zyrtarizimi i ofertes zikalter prej 25 milione eurosh per sulmuesin, oferte e cila u konfirmua edhe nga presidenti i klubit brazilian: “Kemi mare nje oferte zyrtare nga ana e Interit per Gabigol, do ta vleresojme ne menyren e duhur sic vleresuam edhe ate te Juventusit kohe me pare”.

Ausilio eshte rikthyer nga Brazili me bindjen se i ka kaluar bardhezinjte ne garen per Gabriel Barbosa dhe personat afer djaloshit (agjenti dhe familja) Interin e konsiderojne korsi preferenciale dhe vendin ideal ku Gabigol do te rritej me shume si futbollist. Interi do te vazhdoje te punoje me ane te ndermjetesve si Kia Joorabchian dhe Bertolucci, nderkohe tek Olimpiada eshte edhe Erick Thohir. Gabigol dje e ka pranuar qe ne kete moment eshte i perqendruar vetem tek olimpiada dhe per te ardhmen e tij do te vendsoe familja e tij dhe agjenti i tij dhe qe deshiron qe e gjithe kjo histori merkatoje te mbaroje sa me shpejt. Shpresa qe ka Interi eshte ajo qe ta mbylle kete marreveshje peprara mbylljes se Olimpiades dhe po mundohet te binde te gjitha palet ne nje kohe sa me te shkurter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.