Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

924 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ranocchia: “Ne dollapin tim kam foton e Giacintos. Shume gola te pesuar? Gabimi eshte…”

Ranocchia: “Ne dollapin tim kam foton e Giacintos. Shume gola te pesuar? Gabimi eshte…”
Inter Club Staff

Kapiteni i Interit ka folur ekskluzivisht per mikrofonat e Sky dhe ka folur per shume tema. Ja fjalet e Andrea Ranocchias:

Tre motivet qe Interi mund te shpresoje te kaloje Wolfsburgun?

Sepse eshte nje ndeshje brenda dhe jashte. Sepse shpresojme qe te ndodhe qe ata te vijne te relaksuar per shkak te rezultatit te ndeshjes se pare dhe shpresojme tek mbeshtetja e tifozeve tane. Por nuk duhet te nxitohemi, eshte nje ndeshje e cila do te luhet ne 90 minuta dhe nuk duhet te nxitojme dhe te kemi frike ne fushe.”

A te vjen keq per rastet e humbura kete kampionat?

“Po me vjen shume keq sepse i kemi pasur aty rastet, mund edhe qe te ngjiteshim ne klasifikim. Por Kampionati nuk ka mbaruar, e pas ndeshjes se pasneserme, ajo eshte nje rruge tjeter per tu ndjekur qe te shkojme ne Europe.”

Persojme shume gola?

“Kur peson gola motivet jane shume. Ne rrezikojme gjithmone shume kur e kemi topin vete, gabojme pasime te thejshta ne dalje te mesfushes tone. Rrezikojme te pesojme gola ne ato raste si te enjten e kaluar dhe nuk duhet ta bejme. Duhet te jemi shume solid. Absolutisht. Te jemi solid eshte gjeja e pare. Duhet te shfrytezojme te gjitha rastet qe do te na paraqiten.”

Foto e Giacinto Fachettit ne dollap dhe shiriti i kapitenit?

“Eshte gjithmone nje nder qe te veshesh bluzen e Interit dhe te mbash shiritin e kapitenit. Ate foto ma ka dhuruar Gianfelice Fachetti (i biri i legjendes se Interit) disa kohe me pare dhe une e kam vene ne dollapin tim ne Appiano. Eshte nje figure e rendesishme per mua dhe per Interistat kudo.”

Foto e Giacintos ne dollapin e Ranocchias ne Appiano Gentile.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.