Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

955 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – FPF, Uefa takim urgjent me Milan dhe Inter! Por Milani rrezikon me shume se Interi sepse…

Corriere – FPF, Uefa takim urgjent me Milan dhe Inter! Por Milani rrezikon me shume se Interi sepse…
Inter Club Staff

Nuk ka paqe per skuadrat milaneze per sa i perket problemeve me Uefan.

Nuk mjaftojne problemet me investimet ne Kine (te dyja skuadrat kane pronere kineze) por Interi dhe Milani duhet te perballen edhe me rregullat e ashpra te Fair Play Financiar te Uefas.

Corriere dello Sport ka shkruar pikerisht per kete sot ne edicionin e saj online dhe per hir te vertetes nuk jane lajme te mira, por me shume per Milanin se sa per Interin.

Ja cfare shkruan e perditshmja italiane:

“Te enjten pasdite do i takoje Interit, te premten Milanit: skuadrat milaneze jane gati te dalin si te pandehur perpara Uefas per te shpjeguar me detaje shpenzimet dhe bilancin e tyre.”

“Skuadrat nga Milano duhet te paraqiten urgjentisht perpara organit me te larte drejtues te futbollit Europian.”

Corriere dello Sport shpjegon me pas: “Per Interin, per shkak te ‘settlement agreement’. behet fjale vetem per nje verifikim te thjeshte te bilancit 2016-17 dhe disa pyetje me idete qe ka klubi i Interit per bilancin qe do te mbyllet kete qershor.”

“Nderkohe shume me e komplikuar ceshtja per Milanin: pasi Uefa i tha jo per voluntary agreement, Nyon mund ti detyroje te pranojne nje ‘settlement’ si ai i Interit, ku ata do te detyrohet te shesin disa nga lojtaret e mire qe kane ne skuader nese nuk duan te perjashtohen nga kupat e ardhshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.