Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,687 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shaqiri ka zgjedhur Interin! Tani do te provohet te mbyllet gjithcka me Bayernin…

Shaqiri ka zgjedhur Interin! Tani do te provohet te mbyllet gjithcka me Bayernin…
Bujar Berishaj

Vazhdon tratativa mes Inter dhe Bayern Munich per te sjell ne Itali, Xherdan Shaqirin. Ka ardhur po-ja e lojtarit, qe ka zgjedhur zikalterit, edhe fal bindjes qe i eshte bere nga Roberto Mancini.

Neser me shume mundesi dirigjenca do te fluturoj per ne Monaco per t’i prezentuar Bayernit oferten perfundimtare. Do te jete e para jo-verbale dhe do te jete 1 milione e rritur nga oferta e fundit. Formula, gjithmone e njejta: huazim me obligim blerje, 2 milione menjehere dhe 13 ne fund te huazimit. Mbetet nje boshllek i vogel me kerkesen e bavarezeve, qe duan 16-17 milione ne total. Inter eshte i vendosur per te mbyllur, qysh neser.

Sigurisht do ta bej para 9 janarit, kur Bayern do te fluturoj per ne Doha. Shoqeria zikalter eshte optimiste, por kujdes: Liverpool – me nje oferte te forte per blerje me titull definitiv – nuk dorezohet dhe dhe deri ne fund do te kete nje vemendje te madhe. Inter enderron Shaqirin, neser mund te jete dita e duhur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.